Łupież to nie problem! Pozbędziesz się go domowymi sposobami!

Łuszczenie się zrogowaciałego naskórka, czyli łupież, nie jest ani groźne, ani zaraźliwe. Białe kawałeczki martwej skóry, które są widoczne na włosach i na ubraniu, stanowią jednak problem natury estetycznej. Na tyle poważny, że może to na dobre popsuć samopoczucie na imprezie, w pracy czy na randce. Wygląda przecież fatalnie!

Gdy już pojawi się łupież, nie ma wyjścia – trzeba się go czym prędzej pozbyć! Czy trzeba zaraz iść do apteki i kupować w niej rozreklamowane w telewizji drogie szampony przeciwłupieżowe? Niekoniecznie. Można się bez nich obyć i tanimi metodami skutecznie poradzić sobie z łupieżem.

Oto 12 domowych sposobów na łupież:

1. Plasterki cytryny

Umytą skórę głowy pocieramy plasterkami cytryny przez około 5 minut, a następnie myjemy włosy delikatnym szamponem. Zabieg należy powtarzać do ustąpienia objawów łuszczenia się skóry.

2. Czosnek

Dwa ząbki czosnku rozgniatamy i dodajemy do szklanki ciepłej przegotowanej wody. Dokładnie mieszamy i powstałą miksturą nacieramy skórę głowy. Po kilku minutach spłukujemy i, żeby pozbyć się charakterystycznego zapachu, myjemy włosy. Tego zabiegu nie powinno się stosować częściej niż raz w tygodniu, by nie podrażnić czosnkiem skóry.

3. Olejek z drzewa herbacianego

Skuteczne w walce z łupieżem są szampony z pięcioprocentową zawartością olejku z drzewa herbacianego. Możesz zrobić go samodzielnie. Zmieszaj olejek z drzewa herbacianego z szamponem, którego używasz na co dzień, dodając jedną kroplę olejku na każde 30 ml szamponu. Myj nim włosy codziennie lub co dwa dni.

Komentarze