Wyjątkowe nagranie z Kenii. Lwica ukradła kamerę
fot. YouTube | New York Post

Lwica-złodziejka ukradła kamerę i pobiegła z nią w siną dal! Na szczęście ekipie filmowej udało się odzyskać sprzęt. To jednak nie wszystko. W czasie, kiedy zwierzę miało kamerę w pysku, urządzenie przez cały czas nagrywało obraz i dźwięk. Powstało niesamowite wideo, którego nie dałoby się uzyskać, gdyby nie nietypowy wybryk lwicy. Nagranie już podbija internet, zbierając miliony wyświetleń. Ty też nie możesz tego przegapić!

Do nietypowej sytuacji doszło w rezerwacie przyrody Masajów Mara w afrykańskiej Kenii. Fotograf Ahmed Galal ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich umieścił statyw z kamerą niedaleko swojego pojazdu terenowego. Sam obserwował dzikie zwierzęta z daleka, a dzięki kamerze mógł później podziwiać afrykańską faunę z bardzo bliskiej odległości.

Galal dobrze wiedział, co robi! W jego zamyśle było, aby przechadzająca się w okolicy lwica ukradła aparat. Dzięki temu powstałoby wyjątkowe wideo z bardzo trudnej do uzyskania perspektywy. Niemniej nie liczył na to, że rzeczywiście uda mu się ta sztuczka. Był zaskoczony, kiedy zwierzę zbliżyło się do sprzętu, pochwyciło paszczą statyw i zaczęło uciekać.

Niecodzienne wideo nagrane przez… lwicę! Nagranie podbija internet

Plan częściowo wypalił… problem w tym, że nagranie znajdowało się na karcie pamięci, umieszczonej w kamerze. Z dzikimi zwierzętami – a tym bardziej lwami – nie ma żartów. Arab myślał już, że utracił swój sprzęt na zawsze. Nie mógł przecież podejść i wyrwać lwicy jej zdobyczy. Nie dał jednak za wygraną.

„Przyznaję, że martwiłem się o aparat. Goniliśmy lwicę, a ona upuściła aparat. Choć miało pewne zarysowania, GoPro nadal działało” – opowiedział dla „New York Post”  Galal.

W wyniku całej akcji powstało wyjątkowe wideo. Na nagraniu widać lwicę, zbliżającą się do obiektywu. Zwierzę próbuje potem gryźć kamerę – bardzo dobrze widać zarys potężnych kłów. W końcu lwica capnęła sprzęt i rzuciła się do ucieczki. W czasie biegu zwierzę upuściło kamerę, a potem znów chwyciło w paszczę. Dzięki temu nagranie zyskało kolejną perspektywę. Po 48 sekundach wyjątkowe widowisko kończy się.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!