Makabra nad jeziorem. Wędkarz przypadkowo natrafił na zwłoki

Wielkopolska: Nastolatka znaleziona nad jeziorem. Miała 5 promili alkoholu
fot. Pixabay

Do makabrycznego odkrycia doszło nad jeziorem Ostrowite niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Przypadkowy świadek dostrzegł, że na wysepce na środku akwenu znajduje się ciało mężczyzny w średnim wieku. Ruszyło dochodzenie w tej sprawie.

REKLAMA

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie w czwartek około godziny 19:00. Wynikało z niego, że nad jeziorem Ostrowite znajdują się ludzki zwłoki. Ciało leżało na wysepce pośrodku akwenu, dlatego do akcji zostali włączeni strażacy z łodzią ratunkową.

Wędkarz znalazł ciało

Serwis Gorzowianin.com przekazał, że zwłoki odnalazł wędkarz. Ciało należało do mężczyzny w średnim wieku, mającym około 30-40 lat. Nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów i osobistych przedmiotów, dlatego póki co nie wiadomo, kim był i skąd pochodził.

– Na ten moment nic nie wskazuje, aby było to zdarzenie o charakterze kryminalnym. Nie znaleźliśmy żadnych śladów świadczących o udziale osób trzecich – podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską komisarz Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

REKLAMA

Na miejscu zdarzenia obecny był również prokurator, który zadecydował o zabezpieczeniu zwłok do sekcji. Jej wyniki mają odpowiedzieć na pytanie, jaka była przyczyna zgonu mężczyzny. Policjanci z kolei pracują nad ustaleniem jego tożsamości.

Podziel się: