Makabryczne odkrycie. Ujawniono salę tortur w Buczy, w której zabijano Ukraińców

Sala tortur
Twitter | DW українською

Światło dzienne ujrzała sala tortur w Buczy, w której Rosjanie mieli przetrzymywać, torturować i zabijać bezbronnych cywili. Wcześniej pomieszczenie to pełniło rolę magazynu jednego z kempingów. Zginęło tam co najmniej 426 osób.

REKLAMA

Nagranie z tego miejsca zostało udostępnione przez ukraińską redakcję „Deutsche Welle”. Władze miasta przekazały, że Rosjanie w jednej z piwnic przygotowali prawdziwą salę tortur dla Ukraińców, którzy sprzeciwiali się okupacyjnym władzom.

Rosjanie mieli przetrzymywać, torturować i zabijać cywili w magazynie jednego z kempingów. Na ścianach widoczne były ślady po kulach, a w budynku znaleziono między innymi ciała mężczyzn. Po wycofaniu się najeźdźców łącznie wykryto tam co najmniej 426 ciał.

Rosyjscy żołnierze decydowali się na tortury wodne – przykrywali Ukraińcom twarze mokrymi szmatami, po czym polewali je wodą. Takie tortury są zakazane przez prawo międzynarodowe i mają na celu wywołanie uczucia tonięcia i duszenia się ofiary.

REKLAMA

W innym pomieszczeniu, w którym eksperci stwierdzili obecność dowodów tortur i podtapiania, znaleziono pięciu martwych mężczyzn. „Ich ciała były pokryte oparzeniami, siniakami i skaleczeniami” – czytamy w raporcie.

Podziel się: