Małżeństwo
Fot. Policja Warszawa

Policjanci z Warszawy zatrzymali małżeństwo, które jest podejrzane o oszustwa na szkodę banków i firm pożyczkowych. 38-latek i 41-latka mieli działać wspólnie i wymyślili skomplikowany sposób na nielegalne pozyskiwanie pieniędzy.

Poczynania małżeństwa doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez banki i firmy pożyczkowe. Instytucje te udzielały im pożyczek na podstawie złożonych dokumentów, a do tego umożliwiały ratalne zakupy różnych sprzętów.

Wszystko to było wykonywane na podstawie danych różnych osób, które stały się ofiarami przestępczego działania małżeństwa. Mundurowi ustalili, że para dokonała kilkunastu oszustw na kwotę co najmniej 100 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania mieszkania małżeństwa zabezpieczono trzy laptopy, pięć telefonów komórkowych i kilkadziesiąt kart SIM. Znaleziono także drukarkę do druku na plastikach, fałszywy dowód osobisty, plastiki formatu i kształtu dowodów osobistych, karty debetowe innych osób oraz fałszywe dokumenty.

Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga – Północ w Warszawie. Tam podejrzani usłyszeli zarzuty doprowadzenia i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 38-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!