Zatrzymani
Fot. Policja Lubelska

Policjanci z Lublina zatrzymali małżeństwo z powiatu puławskiego, które zajmowało się pozyskiwaniem korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Głównym źródłem dochodu dla 67-latka i 52-latki było sutenerstwo. Oboje usłyszeli już zarzuty.

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali małżeństwo w ostatni czwartek. Od razu przedstawiono 67-latkowi i 52-latce zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne kobiety.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że ich działania trwały od 2013 roku do lipca tego roku. Małżeństwo miało udostępniać pokoje mieszkalne w celu ułatwiania kobietom świadczenia usług, dzięki czemu czerpali korzyści majątkowe.

Po zatrzymaniu małżeństwo zostało doprowadzone do Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej. Odpowiedzą za sutenerstwo, które było ich głównym źródłem dochodu.

Wobec 67-latka i 52-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju, wraz z odebraniem paszportów. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz prowadzenia działalności hotelarskiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę