Mieszanie sody z octem jest często polecane, jako domowy sposób na czyszczenie różnych powierzchni. Chemiczka jednak przestrzega przed robieniem takich kombinacji. Dlaczego?

Mieszasz sodę z octem do sprzątania? Popełniasz błąd!

Sylwia Panek podkreśla, że przy użyciu sody lub octu można wysprzątać prawie całe mieszkanie. Połączenie tych dwóch składników wcale nie sprawi, że mieszanka będzie bardziej skuteczna, a wręcz przeciwnie – przestanie działać. Sylwia Panek zaznacza, że między octem a sodą zachodzi reakcja chemiczna,

Prawda jest jednak taka, że między kwasem octowym i sodą zachodzi reakcja chemiczna w wyniku której powstają: octan sodu, dwutlenek węgla i woda.

Ekspertka podkreśla także, że octan sodu jest substancją, która nie jest zbyt skutecznym i mocnym środkiem czyszczącym. Natomiast dwutlenek węgla jest gazem stosowanym jako składnik napojów gazowanych. Owszem, woda myje lecz nie posiada silnych i zbyt skutecznych właściwości.

Mama Chemik na swoim Instagramie uzupełnia swoją wypowiedź:

Okazuje się, że z dwóch bardzo dobrze działających substancji zrobiliśmy mieszaninę, która wcale nie jest cudownym środkiem czyszczącym.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna