Rybnik
Fot. Rybnik.com.pl TV / YouTube

Mieszkańcy bloku na jednym z osiedli w Rybniku przeżywali mnóstwo strachu po tym, jak tajemniczy mężczyźni chodzili na klatce schodowej w godzinach nocnych. Obaj byli zamaskowani, łapaki za klamki i rysowali na ścianach dziwne symbole.

Do zdarzenia doszło w bloku przy ulicy Floriańskiej w Rybniku, gdzie w godzinach nocnych pojawiło się dwóch mężczyzn. Obaj chcieli ukryć swoje twarze, dlatego mieszkańcy byli przekonani, że są to planujący kradzież złodzieje.

Mężczyźni mieli znakować mieszkania, które w przyszłości planowali obrabować. Ostrożnie poruszali się przy klatce, do tego sprawdzali coś przy pomocy latarki, po czym po cichu opuszczali dane piętro.

Jak informuje „Dziennik Zachodni”, w bloku przy ulicy Floriańskiej jedno z mieszkań zostało już okradzione. Śledczy prowadzą działania w tym zakresie, a do tego apelują do mieszkańców o ostrożność.

– W takich sytuacjach trzeba jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy, zgłosić nam, reagować na wszystkie osoby, które się podejrzanie zachowują w rejonie naszych mieszkań – przekazała starsza aspirant Bogusława Kobeszko w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę