REKLAMA
ShareInfo.plKulinariaMiodowe ogórki małosolne z przepisu Ewy Wachowicz. Są przepyszne!

Miodowe ogórki małosolne z przepisu Ewy Wachowicz. Są przepyszne!

Ewa Wachowicz i ogórki małosolne
fot. Facebook / Ewa Wachowicz / Pixabay

Miodowe ogórki małosolne od Ewy Wachowicz to bezkonkurencyjny dodatek do różnych potraw i sałatek. Orzeźwiające warzywa z delikatną nutą słodyczy, są smakowite i co ważne – możemy się nimi zajadać już po 2-3 dniach od przyrządzenia.

REKLAMA

Cudowny przetwór będzie gotowy momentalnie. Jeżeli chcesz cieszyć się jego smakiem jeszcze dłużej, wystarczy, że po upływie wyznaczonego czasu zakręcisz słoiki z ogórkami i poddasz pasteryzacji. Ustaw je w dużym garnku do góry dnem i gotuj przez mniej więcej 20 minut, po całym procesie odstaw słoiki w chłodne, suche miejsce.

Przed przystąpieniem do pracy, nie zapomnij solidnie umyć i sparzyć słoików – powinny być nieskazitelnie czyste i wolne od bakterii i innych zarazków, które mogą popsuć kiszonki. Zanim ogórki gruntowe trafią do naczyń, powinny się moczyć w zimnej wodzie przez co najmniej godzinę. Istotne jest także hodowanie ogórków. Jeśli pryskano je syntetycznym nawozem zawierającym azot, warzywa nie będą smaczne. Tak więc warto zaopatrzyć się w ogórki gruntowe od lokalnych producentów i tylko z zaufanych źródeł.

Miodowe ogórki małosolne wg receptury Ewy Wachowicz

Składniki:
2 kg mniejszych ogórków gruntowych
po 3 liście czarnej porzeczki na słoik
po 2 ząbki czosnku na słoik
po baldachu kopru na słoik
po łyżce płynnego miodu na słoik
po kawałku korzenia chrzanu na słoik
kilka ziaren gorczycy na słoik

REKLAMA

Zalewa:
na 1 l wody 1 łyżka soli niejodowanej

Przygotowanie:
Myjemy i sparzamy słoiki, a ogórki szorujemy i przekładamy do dużego naczynia, zalewamy je chłodną wodą i odstawiamy na co najmniej godzinę. Do każdego słoika wkładamy kawałek chrzanu, liście porzeczki, kilka nasion gorczycy, czosnek i koper. Dolewamy też łyżkę miodu. Następnie w słoikach umieszczamy ogórki i przyrządzamy zalewę: na 1 l wody przypada 1 łyżka niejodowanej soli. Przestudzoną zalewę wlewamy do każdego słoika, przykrywamy je, ale na razie ich nie zakręcamy. Po upływie 2-3 dni warzywa będą gotowe. Smacznego.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA