REKLAMA
ShareInfo.plKulinariaMistrzowska receptura Karola Okrasy na rozgrzewający i pożywny krupnik

Mistrzowska receptura Karola Okrasy na rozgrzewający i pożywny krupnik

Krupnik Karola Okrasy
Facebook / Karol Okrasa / screen Youtube / Uwaga Babcia Gotuje

Nie macie pomysłu, co przygotować na obiad? Polecamy wam sprawdzoną, mistrzowską recepturę na krupnik od Karola Okrasy. Na dworze jest chłodno, dlatego warto posilić się czymś, co nas rozgrzeje, a taka pożywna zupa sprawdzi się idealnie. Jest pyszna i można ją bez problemu odgrzać, więc od razu ugotujcie większą porcję.

REKLAMA

Spośród różnych zup, to właśnie krupnik zasługuje na miano tej najbardziej pożywnej. Tradycyjnie przyrządza się ją na mięsnym wywarze i dodatkowo wzbogaca kaszą oraz warzywami. To wszystko sprawia, że jednym dużym talerzem zupy można się naprawdę porządnie najeść.

Na początek tygodnia proponujemy wam przepis na znakomity krupnik od Karola Okrasy. Znany kucharz zna się na gotowaniu, jak mało kto i nierzadko wplata do dań jakiś zaskakujący dodatek, ale nie tym razem. Ta receptura należy do klasycznych i z pewnością przypadnie do gustu większości osób.

Krupnik Karola Okrasy – przepis

Składniki:
1 pietruszka
ok. 40 dag żeberek wieprzowych bądź skrzydło indycze
1 marchewka
4-5 ziemniaków
3-4 ziarna ziela angielskiego
2-3 listki laurowe
3/4 szklanki kaszy jęczmiennej
1 cebula
natka pietruszki
sól, pieprz

REKLAMA

Sposób wykonania:
Najpierw płuczemy mięso, wkładamy je do garnka i zalewamy ok. 4 l chłodnej wody. Dodajemy obraną pietruszkę i marchewkę, a także ziele angielskie i liście laurowe. Gotujemy na niewielkiej mocy ognia, aż się zagotuje. Usuwamy szumowiny i gotujemy bulion dalej około 60 min. Później wydobywamy z niego jarzyny, natomiast mięso gotujemy dalej, aż zmięknie. Obraną cebulę przekrawamy na pół, opiekamy na suchej patelni, dorzucamy do bulionu, dodajemy odrobinę pieprzu i soli.

Gdy mięso zmięknie, wyjmujemy je z zupy. Obrane kartofle myjemy, kroimy w kostkę. Płuczemy kaszę i dodajemy do gotującego się wywaru wraz z ziemniakami. Gotujemy jeszcze pół godziny. Warzywa wyjęte wcześniej z potrawy siekamy i wrzucamy do zupy. Identycznie postępujemy z pozbawionym kości mięsem. Danie doprawiamy do smaku i podajemy oprószone natką pietruszki.

Jeśli macie ochotę na inne, pożywne zupy, zajrzyjcie na naszą stronę. Polecamy przepis na zupę fasolową i ogórkową.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
ShareInfo.pl
Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA