Młoda matka poszła na nocną imprezę. Dzieci zostawiła bez opieki

Młoda matka zostawiła swoje córki same w domu. Poszła na imprezę
fot. Twitter | @Policja_KSP

Szok! 26-letnia matka zostawiła w domu dwie córki w wieku 5 i 2 lat – kompletnie bez opieki – a sama wybrała się na zakrapianą alkoholem imprezę! Dzieci zapukały w nocy do drzwi sąsiadki i zwróciły się do niej o pomoc. Sprawą zajęli się policjanci, którzy następnego ranka zatrzymali nieodpowiedzialną matkę pod wpływem alkoholu – podaje „RMF24”.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w domu przy ul. 3 Maja w Józefowie, w woj. mazowieckim. Przed północą w sobotę do drzwi mieszkającej tam kobiety zapukały dziewczynki w wieku 5 i 2 lat. Były przerażone i zapłakane. Poprosiły, aby się nimi zaopiekowała. Kobieta oczywiście zajęła się dziećmi sąsiadki, jednocześnie zgłaszając dziwny incydent na policję.

„Powiedziała, że nie zna sąsiadki, nie ma do niej telefonu kontaktowego, nie wie, gdzie pracuje i gdzie mogłaby się udać” – relacjonowała zgłoszenie mł. asp. Paulina Harabin z policji w Otwocku.

REKLAMA

Młoda matka zostawiła 5- i 2-latkę same w domu, bez opieki, na całą noc. W tym czasie bawiła się na imprezie u znajomych

Na miejsce udali się miejscowi policjanci, którzy następnie wezwali tam ambulans. Ratownicy medycznie przebadali dzieci. Następnie dziewczynki zostały przewiezione do placówki opiekuńczej.

Później okazało się, że matka dziewczynek nie mogła zająć się córkami, gdyż tej nocy przebywała… na imprezie. Dodajmy, że nie szczędziła sobie na niej alkoholu. Policjanci z Józefowa zatrzymali ją następnego dnia ok. godz. 11:00. Kobieta nie wiedziała gdzie są jej dzieci, bo – jak tłumaczyła funkcjonariuszom – dopiero co wróciła z imprezy u znajomych w Warszawie. Badanie matki alkomatem wykazało 1 promil alkoholu we krwi.

Kiedy 26-latka wytrzeźwiała usłyszała prokuratorskie zarzuty. Objęto ją ponadto dozorem policyjnym.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: