mój dziadek wkłada kutasa do tego płynu
fot. screen Youtube / Grandma and Grandpa Griffiths

Mój dziadek wkłada kutasa do tego płynu. Efekty są natychmiastowe. Po kilku minutach znów wygląda jak nowy, a jego jedwabisty materiał jest delikatny. Nie kupuj nowych ozdób – spraw, by wyglądały jak wcześniej za pomocą genialnego triku. 

Kutas to nic innego jak piękna ozdoba z jedwabiu na okno. Ma postać pędzla z nici lub sznureczków. Kiedyś, w staropolskiej modzie była to bardzo popularna zawieszka do pasów. Był to takie element ozdobny czapek i szamerunków. W dzisiejszych czasach kutasy możemy znaleźć na zasłonach, ale też na czapkach – pompony to także inaczej kutasy. O tych ozdobach doskonale wiedzą nasi dziadkowie, a mój zdradził mi doskonały patent na to, by wyglądały jak nowe. Po jakimś czasie frędzle mogą stracić kolor i w efekcie zasłona wygląda na niechlujną. Wtedy warto zastosować genialny trik mojego dziadka.

Mój dziadek wkłada kutasa do tego płynu. Jest jak nowy

Na początku oddziel kutasy od zasłon i włóż je do miseczki. Zalej ciepłą wodą i dodaj trochę szamponu do włosów – najlepsze będą te z dodatkiem odżywki nadającej blasku. Pozostaw tak na kilka minut, im dłużej tym lepiej. Po upływie czasu wypłucz je w letniej wodzie i pozwól wyschnąć.

Szampon do włosów idealnie sprawdzi się do materiału jakim jest delikatny jedwab. Składniki płynu nie tylko wyczyszczą, ale także nadadzą miękkości materiałowi. Jedwab to bardzo delikatna tkanina i wymaga specjalnego czyszczenia. Zawieś kutasy tak, jak lubisz i gotowe! Zasłony wyglądają jak nowe i pięknie się prezentują.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę