Monstera żółknie
YouTube screen | Backyard

Monstera żółknie i liście opadają? Jej pielęgnacja teoretycznie nie jest trudna i skomplikowana, ale czasem zdarza się, że coś przegapimy i roślina od razu reaguje negatywnie. Sprawdź co zrobić, żeby monstera poczuła się lepiej.

Monstera dziurawa, znana również jako Monstera deliciosa to tropikalna roślina pochodząca z lasów deszczowych Ameryki Środkowej i Południowej. Jest to popularna roślina doniczkowa ze względu na atrakcyjne liście, które charakteryzują się dużymi, błyszczącymi zielonymi liśćmi z charakterystycznymi dziurami. Preferuje jasne, pośrednie światło i dobrze przepuszczalną glebę, która jest stale wilgotna, ale nie podmokła.

Jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji i może rozwijać się w różnych warunkach. Jest to również świetna roślina oczyszczająca powietrze, ponieważ może usuwać toksyny z powietrza i poprawiać ogólną jakość powietrza w domu lub biurze. Czasem zauważamy, że jej liście żółkną – może być to oznaka stresu związanego z przesadzaniem rośliny, ale też przelanie powodujące gnicie korzeni, które objawia się właśnie żółknięciem. Jest na szczęście sposób na to, by „postawić ją na nogi” i sprawić, że odżyje w błyskawicznym tempie. Sprawdź poniżej, co trzeba zrobić.

Monstera żółknie? Zrób to, a błyskawicznie odżyje

Wystarczy przygotować domowy nawóz z fusów po kawie. Zalej 2-3 łyżeczki fusów jedną szklanką wody i odczekaj, aż napęcznieje. Wtedy wlej przygotowany nawóz do doniczki z monsterą. Po kilku dniach odżyje i znów będzie zachwycać pięknym wyglądem. Pamiętaj, by odciąć delikatnie liście które zżółkły ponieważ osłabiają monsterę i przez to narażamy ją na atak szkodników.

Zobacz też jak odżywić skrzydłokwiat, o tym niezwykłym patencie pisaliśmy tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę