dziennikarka
fot. Twitter | CBS News

Niesamowite, co wypatrzyło sprawne oko korespondenta Polskiego Radia – Marka Wałkuskiego – na półce reporterki CBS News. W niedzielę dziennikarka mówiła na antenie o amerykańskich żołnierzach, którzy przybyli do Polski. W tle reporterki znajdował się regał z książkami, na którym Wałkuski dostrzegł coś niecodziennego. Korespondent postanowił podzielić się spostrzeżeniem na Twitterze.

Reporterka CBS News tłumaczyła na antenie, dlaczego amerykańskie wojska przybyły do Polski – przekazał portal o2.pl. Jej wypowiedź oglądał Marek Wałkuski. Korespondent Polskiego Radia w USA zauważył na regale dziennikarki książkę, której obecność na półce Amerykanki go zdumiała.

Na półce leżały… „Wiersze Zebrane” słynnego polskiego poety Zbigniewa Herberta. Skąd ta pozycja na półce reporterki amerykańskiej telewizji? Sama odpowiedziała na to pytanie!

Ku zaskoczeniu Twitterowiczów i samego autora Tweeta – występująca w CBS News Olivia Gazis postanowiła „wytłumaczyć się” osobiście. Pod wpisem reporterka dodała komentarz… po Polsku!

„Dziękuje bardzo za uwagę. Nazwisko panieńskie – Andrzejczak. Jestem bardzo dumna ze swoich polskich korzeni. (Poezje Szymborskiej, Miłosza stoją tuż obok pana Herberta). „Bądź odważny, gdy rozum zawodzi, bądź odważny”. Serdecznie pozdrawiam” – odpisała [wpis redagowany].

Polscy internauci oczywiście z miejsca „zakochali się” w amerykańskiej, acz polskiej, reporterce. Kobieta otrzymała dziesiątki pozytywnych odpowiedzi i życzeń.

„Szacunek Pani Olivio!” – brzmiał jeden z nich.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę