Na polityczną arenę powraca Marzena Wróbel! Wiemy, z jakiego ugrupowania będzie startować w wyborach

REKLAMA

Swój udział w samorządowych wyborach zapowiedziała dobrze wszystkim znana była posłanka PiS i Solidarnej Polski Marzena Wróbel. Starować będzie do rady miejskiej w Radomiu ze wspólnej listy Kukiz’15 i Prawicy Rzeczpospolitej. Możliwe też, że powróci do polityki na szczeblu centralnym.

Jej okręg to nr 1. Ma pierwsze miejsce na liście i zmierzy się z radną Katarzyną Marzeną Wróbel. Ta ostatnia reprezentuje Bezpartyjnych Radomian. Zbieżność nazwisk budzi pewien niepokój u znanej polityczki, bo wyborcy mogą je pomylić i zagłosować inaczej. Portal wyborcza.pl przypomina, że w poprzednich wyborach samorządowych Wróbel zwyciężyła praktycznie bez żadnego wysiłku.

REKLAMA

Dziennikarze wp.pl zapytali o przyczyny wyboru akurat listy Kukiz’15. – Bo taką dostałam propozycję. Bardzo odpowiada mi sposób podejmowania decyzji w Kukiz’15. Jest dyskusja, a nie tak jak w innych partiach lider postanawia i reszta musi się podporządkować. Poza tym to lista prawicowa, a ja nie zmieniłam poglądów – mówi kandydatka.

Pytana była także o ewentualny powrót na większą scenę polityczną. Oznajmiła, że sprawy nie przesądza, ale póki co, skupia się na terenie lokalnym, bo czuje się radomianką – jej rodzina jest związana z miastem od 100 lat.

Robert Mordak z Kukiz’15, który kandyduje na prezydenta Radomia bardzo chwali byłą posłankę.

REKLAMA

– Tak jak powiedział to Paweł Kukiz, bierzemy na listy niezależnych kandydatów, działających aktywnie w swoim regionie. Marzena Wróbel została usunięta z PiS i układ radomski niechętnie na nią patrzy. A to bardzo uczciwy człowiek – mówi poseł Kukiz’15. – W tej chwili w Radomiu rządzi układ podszyty korupcją, któremu nic się nie chce. Nie chce się nawet rozwiązać problemu smogu i płonących co chwilę śmieci. Chcemy to zmienić – dodaje.

W politycznej historii Marzeny Wróbel będzie to już czwarte z kolei ugrupowanie. Zaczynała w Ruchu Społecznym AWS. Rok 2004 r. to wstąpienie do PiS i zasiadanie w parlamencie jako poseł. Do klubu parlamentarnego Solidarna Polska przystąpiła podczas VII kadencji Sejmu. Za to została usunięta z Prawa i Sprawiedliwości. Medialnie została rozpoznana szczególnie jako członek komisji śledczej ds. nacisków (od stycznia 2008 r. do września 2011 r.). Z kolei wybory do parlamentu w 2015 r. to start niezależny do Senatu. Wówczas jednak jej się nie powiodło, więc zwróciła do swojej pracy – radomski ośrodek doskonalenia nauczycieli.

Udostępnij: