Najnowszy sondaż wygrywa PO! O trzecie miejsce biją się dwie partie

Sondaż. PO z największym poparciem wśród partii politycznych
fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki | CC BY 2.0

Na kogo chcą głosować Polacy? Otóż… coraz częściej nie wiedzą, na kogo mogliby z pełną odpowiedzialnością oddać swój głos. Liczba niezdecydowanych wzrosła w ostatnim badaniu do aż 15 proc.! Największym poparciem wśród tych, którzy nie mają wątpliwości w kwestii swoich preferencji politycznych, cieszy się Platforma Obywatelska. Tuż za nią znalazł się PiS a na trzecim miejscu mamy aż dwie partie!

REKLAMA

Według najnowszego sondażu poparcia CBOS dla partii politycznych, 15 proc. Polaków nie wie na jaką formację oddałoby głos w wyborach. To o 6 pkt. proc. więcej, niż w ostatnim sondażu. W badaniu wybrali odpowiedź „trudno powiedzieć”. Gdyby niezdecydowani mieli zagłosować na jedną partię, byłaby ona trzecią siłą w parlamencie! Partie polityczne mają więc o co walczyć.

Platforma Obywatelska najchętniej popieraną partią wśród Polaków. Konfederacja i Trzecia Droga na trzecim miejscu

Tymczasem największym poparciem wśród zdecydowanych cieszy się Platforma Obywatelska z poparcie 29 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 24 proc. respondentów. Na trzecim miejscu – Trzecia Droga, ale także Konfederacja. Obie partie popiera po 11 proc. badanych. W zestawieniu znalazła się jeszcze Lewica, na którą chciałoby zagłosować 8 proc. respondentów.

REKLAMA

Według sondażu z połowy lutego w wyborach chciałoby wziąć udział aż 82 proc. badanych. To o 3 pkt proc. więcej, niż w badaniu przeprowadzonym przez CBOS w drugiej połowie stycznia.

Badanie CBOS preferencji partyjnych zostało zrealizowane metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) w okresie od 12 do 15 lutego 2024 roku na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

REKLAMA

Podziel się: