Najwyższy czas zrobić to z magnoliami. Na wiosnę ogród będzie nie do poznania

magnolia
fot. Pixabay

Magnolia to elegancja roślina, która rozkwita na wiosnę. Jej pokaźne kwiaty wspaniale dekorują nasz ogród. Wobec tego warto hodować to drzewko u siebie. O ile masz już jeden egzemplarz, to możesz go własnoręcznie rozplenić. Jesień to idealna pora roku, aby się za to zabrać. Moja babcia zrobiła to rok temu i dziś ma w ogrodzie, aż dwa okazy.

REKLAMA

Czy uprawa magnolii jest trudna?

Z pozoru jej uprawa może wydawać się trudna, ale w istocie, gdy zapoznamy się z kilkoma łatwymi zasadami, nasza roślina będzie zjawiskowo rosnąć i kwitnąć. Stanowisko pod uprawę magnolii musi być dobrze nasłonecznione, a do tego zabezpieczone przed wiatrem i ustronne. Z kolei ziemia powinna być próchnicza, przepuszczalna, o lekko kwaśnym pH.

W okresie od marca do lipca warto drzewka cyklicznie dokarmiać. A jak je rozmnożyć? Moja babcia zdecydowała się na wykonanie tego zabiegu w tamtym roku i jest bardzo zadowolona, bo sadzonka się przyjęła. Sprawdź, jak odpowiednio rozplenić magnolię.

REKLAMA

Patent na rozmnożenie magnolii

Jeżeli chcesz wykonać ten zabieg na dniach, to wybierz rozmnożenie za pomocą odkładów. Tym sposobem możesz klonować magnolię przez całą jesień. Na pewno sobie poradzisz.

Lekko zegnij gałązkę (pęd) magnolii i przysyp ja glebą na długość 20 cm od czubka. Dopilnuj, aby kubek pędu był na wierzchu. Dzięki tej metodzie rozmnożysz roślinę już teraz, a wiosną będziesz mógł podziwiać młode drzewka. Babcia właśnie tak wykonała zabieg. Poznaj jeszcze jeden sposób.

REKLAMA

Patent na rozmnożenie magnolii z sadzonek

Pod koniec lata pobierz z drzewka pędy, ogołoć z niektórych liści i zanurz w ukorzeniaczu. Przyszykowane w ten sposób sadzonki możesz już wysadzić do inspektów. Osłoń je folią i pozostaw na całą zimę. Pamiętaj, aby je systematycznie podlewać. Tak opiekuj się nimi aż do wiosny.

Czytaj też: Ogrodnik zastosował 1 trik. Żaden chwast już nie rośnie w jego ogrodzie

Podziel się: