Kurz na meblach to nieprzyjemny dla nas widok, ale nie możemy całkowicie zapobiec jego osiadaniu na różnych powierzchniach w domu. Rozwiązanie problemu jest tylko jedno – regularne porządki. Oprócz tego kolosalne znaczenie ma rodzaj użytego środka do wycierania kurzu. Dziś mało kto sięga jedynie po wilgotną szmatkę, tym bardziej że sklepowe półki aż uginają się od różnych sprayów do usuwania kurzu. Dobry detergent potrafi go poskromić, nadać połysk meblom i zostawić na nich otoczkę ochronną, zapobiegającą gromadzeniu się zanieczyszczeń przed dłuższy czas. Dobry preparat prawdopodobnie masz w swojej łazience i używasz podczas kąpieli. Użyj go do pucowania mebli w mieszkaniu, a będą wyglądać jak nowe.
Jak okiełznać kurz w domu?
Kurzu nie można zupełnie się pozbyć z codziennego życia, ale można sprawić, że przestanie się tak szybko roznosić. Pyłki, rozmaite drobinki i inne nieczystości przeważnie wnikają do naszych domów przez drzwi frontowe i uchylone okna. Wtedy brudzą się także firanki, więc musimy je częściej prać. Te z gęstego materiału lepiej hamowałyby rozprzestrzenianie się pyłków. Jednak najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie to systematyczne porządki tj. pucowanie regałów, stołów, półek, zakamarków między szafkami, szklanych powierzchni, a także mycie posadzki.
Warto sprzątanie robić w należytej kolejności tzn. najpierw zająć się meblami zlokalizowanymi wysoko, a następnie przechodzić do tych znajdujących się niżej. Na sam koniec wystarczy posprzątać posadzkę.
Internet to kopalnia wiedzy i użytecznych trików. Swój patent na wycieranie kurzu z mebli zdradził twórca YouTube’owego kanału simple & fast. Ekspert do usuwania zanieczyszczeń z mebli używa… odżywki do włosów! Na czym dokładnie polega ten patent?
Wystarczy nałożyć niewielką ilość odżywki do włosów na szmatkę lub ręcznik i czyścić nią meble drewniane. Emulsja rozjaśni powierzchnię i przywróci jej kolor. Przed naniesieniem emulsji warto oczyścić obszar, bo preparat będzie działać jak powłoka na miejscach, na których zostanie zaaplikowany. Odżywką można pucować nie tylko drewniane meble, ale także blaty kuchenne czy krawędzie przy posadzce, a więc wszystkie te strefy, w których często osadza się kurz.