Każdy kierowca na pewno miał ten problem. Zaparowane szyby w samochodzie pogarszają widoczność na drodze i najczęściej występują w sezonie jesienno-zimowym. Zjawiska nie można zupełnie wyeliminować, ale można mu częściowo zapobiec. Sprawdź, jak domowym sposobem załatwić ten nieszczęsny dylemat. Zapomnisz co to zaparowana szyba w aucie, gdy tylko wypróbujesz tę niesamowitą sztuczkę. Szkoda, że nie wszyscy kierowcy ją znają. Działa cuda.
Przyczyny parowania szyb w samochodzie
» Przestarzałe uszczelki (szczególnie przy drzwiczkach auta).
» Korozje (w wyniku korozji powstają niewielkie szczeliny w pojeździe, a potem wilgoć zaczyna przeciskać się do środka).
» Poniszczony i brudny filtr kabinowy (gromadzą się w nim nieczystości, a gdy pada deszcz, zbierają się i blokują wilgoć; przy włączonym nawiewie przeistacza się w parę wodną, a ta osiada na szkle.
Nadmiernie parujące szyby przejdą do historii. Wypróbuj ten sposób
Na początku solidnie umyj szyby od środka. Dzięki temu znikną tłuste ślady, które tylko sprzyjają osiadaniu pary. Poza tym możesz zaaplikować na szkło środek typu anti-fog, który ma postać aerozolu. Powłoka zabezpieczająca, którą stworzy, ochroni powierzchnię przed kumulowaniem się na niej pary.
Patent na zaparowane szyby. Oto must-have w każdym aucie
Pianka do golenia to must-have w każdym samochodzie. Nanieś ją na wewnętrzną stronę szyby. Po chwili weź gąbkę i rozmieść kosmetyk po calutkiej powierzchni. Pucuj, aż zupełnie wyschnie. Potem przetrzyj całość ręcznikiem papierowym i gotowe. Zaparowane szyby nie będą cię już dotyczyć.
Problem z parowaniem szyb możesz okiełznać jeszcze łatwiej. Wystarczy, że włączysz klimę. Ona błyskawicznie wyprzątnie wilgoć z wnętrza pojazdu. Jeśli w twoim aucie klimatyzacja nie działa lub jej nie ma, użyj ogrzewania. Ciepło ma być zwrócone na centralną szybę.