Nerwy Jakubiaka z sejmowej mównicy. „Siedź tam wielkoludzie i się nie odzywaj”

Marek Jakubiak
Fot. Twitter

W Sejmie rozgorzała żarliwa dyskusja na temat Zielonego Ładu. Jednym z krytykujących Donalda Tuska podczas ostatniego posiedzenia był Marek Jakubiak. Poseł Kukiz’15 w pewnym momencie powiedział do jednego z posłów: „Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się”.

REKLAMA

Czwartkowe posiedzenie Sejmu było niezwykle intensywne. Jednym z poruszanych tematów były założenia Zielonego Ładu, przeciwko któremu od kilku tygodni w całej Europie protestują rolnicy. Głos w tej sprawie zabrał Marek Jakubiak, który zdecydował się na zaatakowanie Unii Europejskiej.

– Zastanawiam się, na czym polega to bezgraniczne zaufanie i takie bezkrytyczne podejście do Unii Europejskiej. Wszyscy ci mówią, że tak świetnie jest w Unii i że ta Unia jest darem bożym. Tylko co robią setki tysięcy ludzi protestujących na ulicach? Kto pali opony i w jakiej sprawie? Przecież to są świadectwa tego, że Unia Europejska w tym zakresie jest pomyłką – powiedział.

REKLAMA

Jakubiak skrytykował też Donalda Tuska

Jakubiak dodał, że jego zdaniem „Unia jest coraz bardziej pazerna, a Polska traci coraz więcej suwerenności”. – Wasz przywódca Donald Tusk powiedział, że nie postanie tu ani jedna noga uchodźcy. I co? Przyjdą i to setki tysięcy – krzyczał w kierunku posłów koalicji rządzącej.

Po tej wypowiedzi polityka Kukiz’15 w sali sejmowej rozległo się buczenie i krzyki. Jakubiak w pewnym momencie nie wytrzymywał i odpowiedział jednemu z posłów. – Siedź tam wielkoludzie i nie odzywaj się – wypalił.

REKLAMA

Podziel się: