REKLAMA

Thalito do Valle
TikTok | Thalito do Valle

Brazylijska modelka Thalito do Valle zginęła w wojnie na Ukrainie. Choć 39-latka miała wszystko, aby móc prowadzić spokojne i wesołe w życie, postanowił narazić swoje życie, aby pomagać pogrążonym w wojnie Ukraińcom.

REKLAMA

Portal „Daily Mail” wyjaśnił, że jeszcze przed wyjazdem do Ukrainy 39-latka odbyła walkę z ISIS w Iraku. Po inwazji Rosji Brazylijka zdecydowała, że pomoże Ukraińcom w walce z agresorem.

Thalito do Valle zginęła w ataku rakietowym Rosjan na bunkier w Charkowie w północno-wschodniej Ukrainie, gdzie przebywała. Po zaledwie trzech tygodniach od przybycia na front zginęła podczas obrony kraju.

REKLAMA

Charków praktycznie od samego początku wojny był jednym z najczęściej atakowanych miast. Oprócz Thalito do Valle, śmierć w wyniku ataku rakietowego poniósł również 40-letni Douglas Burigo, który wrócił do bunkra w poszukiwaniu 39-latki.

Thalito do Valle regularnie informowała opinię publiczną o wydarzeniach, jakie mają miejsce w Ukrainie. Modelka wykorzystywała w tym celu m.in. swój kanał w serwisie TikTok.

REKLAMA

Thalito do Valle


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA