W wieku 61 lat zmarła liderka zespołu Roxette Marie Fredriksson. Wokalistka od 17 lat walczyła z rakiem mózgu. Informację o śmierci artystki podała jej menedżerka Marie Dimberg.

„Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu”, napisano w komunikacie.

„Marie pozostawiła po sobie ogromną muzyczną spuściznę (…). Jej wspaniały głos – jednocześnie silny i zmysłowy – oraz jej magiczne występy na żywo będą pamiętane przez nas wszystkich, którzy mieliśmy wystarczająco dużo szczęścia, by temu towarzyszyć. Ale także zapamiętamy cudowną osobę z wielkim apetytem na życie, kobietę z wielkim sercem, troszcząca się o wszystkich, których spotkała, podkreślono w komunikaci”, dodano.

Współtwórca zespołu Per Gessle podziękował Fredriksson. „Byłaś wyjątkowym muzykiem, mistrzowskim głosem, niezwykłą performerką. Dziękuję, że wypełniłaś moje czarno-białe piosenki kolorami. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką przez 40 lat”, podkreślił Gessle.

W 2002 roku u Fredriksson zdiagnozowano raka mózgu. Mimo zakończonej powodzeniem operacji oraz leczenia chemioterapią i naświetlaniami choroby nie udały się zatrzymać. Piosenkarka utraciła zdolność liczenia, czytania, do tego doszedł paraliż prawej strony ciała oraz częściowa utrata wzroku w prawym oku.

Po dwóch latach leczenia liderka Roxette, jednej z najbardziej popularnych grup rockowych lat 90., poinformowała o wygranej walce z rakiem. Wydała nawet solową płytę, której utwory opowiadały o jej zmaganiach z chorobą.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat