Policja Legnica

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło w trakcie prac rolnych w Kawicach. Mężczyzna, który pracował przy maszynie nagle natrafił na niewybuch. Na szczęście rolnik zachował trzeźwość umysłu i wezwał policję.

Rolnik dokonał zgłoszenia na Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Do zdarzenia doszło 31 marca w godzinach popołudniowych, kiedy to mężczyzna prowadził prace polowe na swojej posesji. Nagle urządzenie, którym pracował zatrzymało się.

Maszyna zahaczyła o pewien przedmiot. Rolnik uznał, że może to być niewybuch. W związku z tym odsunął się od maszyny i zgłosił się na policję. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ przedmiot został jeszcze uderzony.

Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze, który potwierdzili obawy rolnika. Mundurowi zajęli się w pierwszej kolejności zabezpieczeniem terenu, po czym zgłosili się do grupy saperskiej z Głogowa.

Eksperci zidentyfikowali znaleziony obiekt jako pocisk moździerzowy z czasów drugiej wojny światowej. Przytomna reakcja właściciela posesji sprawiła, że nie doszło do tragedii. Znalezisko zostało zabezpieczone i zutylizowane.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę