Żołnierz
Twitter | NEXTA

Do mediów społecznościowych trafiło niesamowite wideo z Ukrainy. Jeden z żołnierzy podzielił się tym, co uchroniło go przed śmiercią. Okazało się, że przedmiot, który miał przy sobie, był w stanie zatrzymać kulę z pistoletu.

Niebawem minie pięć miesięcy, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę. Każdego dnia w mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo nagrań, prezentujących wydarzenia na froncie. W jednym z najnowszych nagrań widać, co uchroniło Ukraińca przed śmiercią.

Mężczyzna pokazał, że dosięgnęła go kula z rosyjskiej broni, ale na szczęście miał na sobie kamizelkę kuloodporną. Nie ona była jednak kluczowa – pomocy był smartfon, który miał w jednej z kieszonek kamizelki.

Żołnierzowi na szczęście nic się nie stało. Na opublikowanym nagraniu widać, jak wyjmuje z kieszeni telefon, który wskutek pocisku został doszczętnie zniszczony. Nie nadawał się już do dalszego użytku.

Być może Ukrainiec zostawi smartfona jako dowód cudu, którego doznał podczas walk o wolność ojczyzny. Niewątpliwie strata kilku tysięcy złotych jest niczym w porównaniu z ryzykiem utraty życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę