Twitter | Rob Lee

Ukraińscy snajperzy wykazali się niesłychaną precyzją podczas walk na froncie. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak strzelcy niszczą wóz bojowy okupanta.

Od ponad dwóch miesięcy trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Choć w niektórych rejonach sytuacja się uspokoiła, w kraju wciąż trwają zażarte walki. Szczególnie widać to w Odessie czy Mariupolu, gdzie giną również cywile.

Ukraińcy nie zamierzają się poddawać. Codziennie do sieci trafiają materiały, na których widać skuteczność obrońców. Na jednym z najnowszych nagrań widać, jak ukraińscy snajperzy zniszczyli wóz bojowy BMP-2.

– Nasi żołnierze pracowali w odległości 754 metrów od celu. Dzięki działaniom snajperów, wrogi BMP-2 został zniszczony. Kolejny pojazd opancerzony został unieruchomiony po kilku strzałach w komorę silnika. Po klęsce zaczęła palić – chwali się Dowództwo Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Po 70 dniach wojny straty Rosjan są olbrzymie. Z najnowszych danych wynika, że zginęło już ponad 24,5 tysiąca żołnierzy. Stracono także 1077 czołgów, 2610 samochodów, 194 samoloty, 303 drony i 155 helikopterów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę