Narkotyki
Twitter | Policía Nacional

Kolumbijskie Ministerstwo Obrony przekazało informację na temat mocno nietypowej próby przemytu narkotyków, za którą odpowiedzialne były dwie kobiety. Ich pomysł na ukrycie zakazanych substancji był niezwykle sprytny, ale nieskuteczny.

O sprawie informuje „New York Post”. Kobiety zostały zatrzymane na dwóch różnych lotniskach, a celem ich obu było dostanie się do Madrytu. Wpadły jednak podczas standardowej kontroli bezpieczeństwa.

W trakcie skanowania kobiet personel lotniska ustalił, że we włosach ukryły „ciała obce”. Obie miały bujne fryzury z wieloma doczepami. Kontrolerzy byli jednak czujni i postanowili dokładnie sprawdzić każdy szczegół.

Po sprawdzeniu włosów personel lotniska znalazł w nich czarne tuby, a po ich rozcięciu funkcjonariusze dostrzegli woreczki z kokainą. Na miejscu od razu pojawiły się służby, które od razu aresztowały obie podróżne.

Kolumbijskie Ministerstwo Obrony uważa przechwycenie takich ilości narkotyków za duży sukces. Zdjęcia z akcji zostały pokazane opinii publicznej. Jak się później okazało, z włosów niedoszłych przemytniczek wyciągnięto aż dwa kilogramy kokainy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!