Rosyjski samolot
Facebook | Air Force Command of UA Armed Forces

Siły Zbrojne Ukrainy pochwaliły się zestrzeleniem kolejnego rosyjskiego myśliwca Su-35. Wcześniej samolot najeźdźców podjął nieudaną próbę zniszczenia ukraińskich samolotów szturmowych. Pilot zdążył się katapultować.

Do zdarzenia doszło na terenie okupowanego obwodu chersońskiego, natomiast nagranie zostało udostępnione przez Dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy. Na wideo widać, jak na ziemię spada płonący Su-35.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, rosyjski myśliwiec Su-35 chciał przeciwdziałać ukraińskim atakom lotniczym i w tym celu wystrzelił trzy pociski powietrze-powietrze. Nie trafiły one jednak do celu.

Sam rosyjski myśliwiec został natomiast zestrzelony przez ukraińską jednostkę rakiet przeciwlotniczych. Pilot zdążył się katapultować, a maszyna runęła na ziemię i rozbiła się na terenie obwodu chersońskiego.

Su-35 to rosyjski jednomiejscowy, dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy. Jest przykładem najnowszego i najbardziej zaawansowanego myśliwca Rosji, który powstał z wykorzystaniem technologii przeznaczonej dla myśliwców piątej generacji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę