Niezrozumiały czyn 28-latki. Podpaliła drzwi komisariatu policji

Komisariat
Fot. Lubuska Policja

Pewna 28-latka podłożyła ogień pod drzwiami prowadzącymi do komisariatu policji w Gubinie. Do akcji wkroczył dyżurny policjant, który zatrzymał kobietę. Jakby tego było, wznieciła ona ogień również w pobliżu dwóch samochodów, prowadząc do ich uszkodzenia.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę. Do budynku komisariatu wbiegł wówczas mężczyzna, który przekazał dyżurnemu mundurowemu, że boczne drzwi wejściowe zajęły się ogniem. Funkcjonariusz zdołał odsunąć płonące materiały i zapobiec większym uszkodzeniom.

Niedaleko miejsca zdarzenia policjant zauważył znaną sobie 28-latkę. Od razu ją zatrzymał i doprowadził na komisariat. Jak się okazało, kobieta nie wypierała się swojego czynu, który dodatkowo nagrywała i zamieszczała w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Poważne uszkodzenia po działaniach 28-latki

Bezpośrednim skutkiem działania zatrzymanej kobiety było uszkodzenie bocznych drzwi wejściowych do komisariatu. Dodatkowo okopcona została skrzynka gazowa, natomiast styropian ocieplający budynek został wytopiony. Kilka godzin wcześniej 28-latka wznieciła pożar przy dwóch autach i również je uszkodziła.

W niedzielę kobieta została doprowadzona do prokuratury. 28-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o aresztu, do czego sąd się przychylił. Kobieta spędzi w zamknięciu najbliższe trzy miesiące.

REKLAMA

Udostępnij: