Pierogi ruskie to prawdziwy specjał polskiej kuchni. Tak naprawdę każdy lubi je jeść, zwłaszcza z dodatkiem kwaśnej śmietany – wtedy smakują obłędnie. Jednak pierogów nie musimy wciąż przygotowywać w taki sam sposób. Poniżej przedstawiamy recepturę z wyszukanym dodatkiem.
W Polsce pierogi są spożywane w zawrotnych ilościach. Pomijając rodzaj nadzienia, chyba każdy smakosz ma swój wyjątkowy wariant. Bardzo lubiane są pierogi ruskie, które za sprawą kapitalnego farszu pachną i smakują rewelacyjnie.
Wystarczy, że dodamy tylko jeden oryginalny składnik, a cały eksperyment przeistoczy się o 180 stopni. Chodzi o przyprawę w płynie, o której na pewno większość osób słyszała – to maggi. Niekiedy używamy jej do zup. Wystarczy, że dodamy kilka kropelek do pierogowego farszu, a całe danie nabierze intensywniejszego oraz dużo lepszego smaku.
Dodatek maggi na pewno zaskoczy wielbicieli jedzenia, którzy sądzą, że kultowe pierogi nie wymagają żadnej zmiany. Mimo to, warto skosztować takich pierogów, które zadziwią każdego swoim wyśmienitym smakiem. Oto przepis na pierogi z dodatkiem maggi.
Składniki:
200 g ziemniaków
pół kg mąki pszennej
1 cebula
200 ml ciepłej wody
masło
200 gramów twarogu
pieprz
sól
maggi
Przygotowanie:
Zacznij zrobienia nadzienia, które umieścisz w swoich pierogach. Ziemniaki bez skórki ugotuj w osolonej wodzie. Podczas gdy, ziemniaki będą się gotowały, zeszklij na patelni cebulę. Później zdejmij ją z palnika. Do ugotowanych, przestudzonych ziemniaków dodaj cebulę i biały ser. Przypraw solą i pieprzem.
Przesiej do miski mąkę, dodaj sól i powoli wlewaj ciepłą wodę. Zacznij wyrabiać ciasto. Gdy będzie swobodnie odchodzić od dłoni, nabierze sprężystości i miękkości – odłóż je pod przykryciem na pół godziny. Następnie ciasto rozwałkuj na grubość około 3 mm.
Przy użyciu szklanki, powycinaj kółka z ciasta, umieść w nich nadzienie, zlep brzegi i wrzuć do osolonej wody. Pierogi gotuj około 4 minuty – od chwili, aż się wyłonią. Serwuj ze śmietaną. Każdego pierożka skrop niewielką ilością maggi, która wzbogaci je o unikalny smak.