Nowojorski sernik to przepyszny deser, który uwielbiają chyba wszyscy. Co zrobić, żeby był puszysty i niezwykle kremowy, a w dodatku aromatyczny? Okazuje się, że jest pewien składnik, który sprawi, że sernik będzie puszysty niczym chmurka!
Sernik idealny to taki, który nie opada po upieczeniu, jest kremowy, aromatyczny, puszysty i nie pęka. Mało kto wie, że jest pewien tajemniczy składnik, który niezwykle podkręca smak i sprawia, że jest perfekcyjny po upieczeniu. Okazuje się, że dodają go szefowie kuchni oraz cukiernicy – to właśnie dlatego zawsze sernik smakuje rewelacyjnie. Poznaj przepis.
Nowojorski sernik. Dodaj do masy ten składnik, a będzie puszysty bardziej niż z cukierni
Sekretnym składnikiem jest mleko skondensowane. Dodane do masy serowej sprawi, że będzie nie tylko bardzo puszyste, ale też wilgotne, kremowe i przepyszne w smaku. To właśnie ten składnik dodają szefowie kuchni i cukiernicy, aby sernik był idealny – dzięki niemu nie pęka, ani nie opada po upieczeniu. Poznaj przepis z kilku składników, które na pewno masz w swojej kuchennej szafce.
Przepis na sernik nowojorski z mlekiem skondensowanym
Składniki:
Masa serowa:
» 1 kg twarogu dwukrotnie zmielonego
» 6 jajek
» 1 mleko zagęszczone słodzone z puszki
» 2 budynie śmietankowe bez cukru, po 40g
» starta skórka z połowy cytryny
Cytrynowa glazura:
» sok z 1 cytryny
» 1 żółtko
» 1 jajko
» 3 łyżki cukru
» 1 łyżeczka cukru wanilinowego
» 1 łyżka śmietany kremówki
» 2 łyżki zimnego masła
Przygotowanie:
Białka oddziel od żółtek, a następnie ubij je na sztywną, błyszczącą piankę. W drugiej misce umieść ser zmielony, żółtka, mleko skondensowane, budynie śmietankowe i startą skórkę z cytryny. Zmiksuj krótko do połączenia się składników. Dodaj do masy ubitą piankę i wymieszaj je delikatnie szpatułką.
Przelej masę do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia, a potem włóż do piekarnika nagrzanego do 170 stopni, na środkową półkę. Do mniejszej blaszki wlej trochę wody i włóż do piekarnika na sam dół. Piecz sernik przez 30 minut, a po tym czasie zmniejsz temperaturę i piecz jeszcze przez 30-40 minut.
Cytrynowa glazura:
Sok z cytryny podgrzej delikatnie, aby był gorący, ale nie wrzał. Do miski wbij jajko i jedno żółtko, następnie ubij na puszystą masę dodając cukier oraz cukier wanilinowy. Gdy ubijesz puszystą i jasną masę, dolej cienkim strużkiem gorący sok z cytryny, a potem całość przelej do garnka i podgrzewaj przez chwilę, aż zacznie gęstnieć. Zdejmij z ognia i od razu dodaj zimne masło i śmietankę kremówkę. Wymieszaj i przykryj folią spożywczą.
Po upieczeniu sernika, gdy ostygnie, wystarczy posmarować jego wierzch przygotowaną cytrynową glazurą. Najlepiej smakuje na zimno. Smacznego!