REKLAMA
ShareInfo.plPoradyObierz i postaw przy świeczce. Spokój z komarami przez całe lato

Obierz i postaw przy świeczce. Spokój z komarami przez całe lato

komar i świeca
fot. Pixabay

Dzięki temu patentowi zapomnisz o ukąszeniach komarów i denerwującym brzęczeniu, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Obierz jeden owoc i umieść go blisko świecy. Wnet poczujesz wyrazisty aromat, obok którego komary nie przelecą obojętnie. Nie zbliżą się do ciebie nawet na krok i błyskawicznie opuszczą miejsce, w którym tak „nieprzyjemnie” pachnie.

REKLAMA

Obierz i postaw przy świeczce. Insekty odlecą w sekundę

Komary dają się nam we znaki zwłaszcza latem. Siadają na całym ciele, gryzą i przeraźliwie bzyczą. Do tego zakłócają nasz spokojny sen. Są aktywne przez całe lato, a nawet jesienią.

Skuteczne metody walki z insektami powinien znać każdy, komu owady te dają mocno w kość. Najlepsze patenty to oczywiście te naturalne, nieinwazyjne dla otoczenia.

Jeśli marzysz o cichym wieczorze na łonie natury, bez ani jednego brzęczącego osobnika, stwórz samodzielnie odstraszacz na insekty. Jest niemalże darmowy i ma wysoką siłę działania. Wszystkie komary dosłownie wymiecie z twojego otoczenia. Z czego stworzyć taki domowy straszak? Z cytryny. Obierz 2 sztuki, a ich skórki umieść przy palącej się świecy. Pod wpływem ciepła z fragmentu cytryny zacznie ulatywać wyrazisty aromat, którego owady nie tolerują. Nie będą chciały przebywać w tym miejscu.

REKLAMA

Naturalny repelent na komary

Repelenty ze sklepu to przeważnie tylko chemia i nie warto wydawać na nie pieniędzy. Istnieją tańsze, bezpieczniejsze dla ciebie i środowiska strategie walki z bzyczącymi owadami. Na przykład olejki eteryczne. Niektórych zapachów komary nienawidzą i omijają je szerokim łukiem. Istnieją też rośliny, które warto posadzić w ogrodzie czy hodować w doniczce na werandzie. Insekty trzymają się daleka od:
lawendy wąskolistnej,
komarzycy,
kocimiętki,
wrotyczu.

Rośliny przegonią nie tylko komary, ale także meszki. Niektóre zioła (m.in. tymianek, mięta, bazylia i rozmaryn) też działają na komary jak repelenty.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA