Wycinał drzewa na cudzej działce. Bez prawa jazdy przewoził je samochodem na swoje podwórko
fot. Pixabay

Media cały czas podają kolejne informacje na temat makabrycznego odkrycia w Garwolinie, gdzie niedawno znaleziono zwłoki zaledwie 4,5-letniego Leona. Niemal rok przed tragedią jego matka szukała pracy jako opiekunka. Teraz odpowie za zabójstwo.

26 października doszło do szokującego odkrycia we wsi Ruda Talubska pod Garwolinem. Dziecko było zawinięte w koc i zakopane w płytkim dole na leśnych terenach. Ciało znaleziono nieopodal posesji, którą wynajmowali jego opiekunowie – Karolina W. i Damian G.

Służby zatrzymały parę i oskarżyli o umyślne zabójstwo dziecka. Damian G. przyznał się do zabicia i zakopania Leona. Oboje złożyli już wyjaśnienia, które nie zgadzają się ze „stanem faktycznym”.

– Karolina W. i Damian G. obecnie przebywają w areszcie. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. To, jak i kiedy doszło do zgonu dziecka, mają wykazać dodatkowe badania, ponieważ sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na te pytania – podaje „Super Express”.

– Szukam pracy, dorywczej lub na stałe. Jestem dyspozycyjna cały czas. Jeśli chodzi o stawkę, to do dogadania się z rodzicami po ustaleniu obowiązków. Dorabiałam sobie wcześniej jako niania, zostając z dziećmi koleżanek, również opieką nad młodszym rodzeństwem. Sama jestem mamą 3-letniego synka. Przeprowadziłam się właśnie się do Warszawy – Wesołej. Interesuje mnie opieka tu, jak i w okolicach Wawer czy Sulejówek itp. Ale również dorywczo mogę podjechać wszędzie. W razie potrzeby, mogę zrobić dobry obiad dla dziecka albo kolację. Zapraszam do kontaktu wszystkie mamy – miała pisać Karolina W. na jednej z grup w mediach społecznościowych, która zrzesza warszawskie opiekunki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!