Otwórz puszkę i dorzuć do krupniku. Podbija smak zupy o 200%

krupnik
fot. screen Youtube / Polish Your Kitchen

Nie wiesz co ugotować na obiad, by rozgorzał i nasycił wszystkich domowników, a w dodatku bardzo im smakował? Zdecyduj się na krupnik. Jest zdrowy i pożywny, a z jednym dodatkowym składnikiem smakuje wprost wybornie. Zaręczamy, że ten wariant słynnej zupy z pewnością trafi w twoje gusta kulinarne, a rodzina będzie prosić cię o przyrządzanie takiej potrawy już zawsze. Przekonaj się, jaki tajemniczy składnik przeobrazi smak krupniku. Ugotuj go według poniższej receptury.

REKLAMA

Krupnik naprawdę warto jeść. Powody cię zaskoczą

Krupnik jest jedną z najstarszych polskich zup. Wówczas nazywano je bryjami. Wieki temu krupnik przyrządzano odrobinkę inaczej niż teraz. Obecne były w nim warzywa strączkowe i niezmiennie kasza.

Potrawa ma wiele właściwości zdrowotnych. Kasza i warzywa są bogate w witaminy, minerały i błonnik, a bulion świetnie rozgrzewa i daje uczucie sytości na długi czas. Dodatkową zaletą jest wyjątkowy smak, nad którym można jeszcze trochę popracować. Dlatego warto zdecydować się na dodanie do zupy pomidorów z puszki. Z taką nieoczywistą wkładką posmakuje każdemu. A różnica w smaku jest niewyobrażalna.

Do zrobienia specjału wykorzystaj świeże produkty o wysokiej jakości. Listę niezbędnych składników wyszczególniono poniżej.

Przepis na krupnik z dodatkiem pomidorów z puszki

Składniki:
250 g kaszy jęczmiennej
3 litry wody
500 g ćwiartek z kurczaka
1 pietruszka
2 spore marchwie
400 g pomidorów z puszki
500 g ziemniaków
5 ziarna ziela angielskiego
3 liście laurowe
pieprz i sól
koperek

REKLAMA

Sposób wykonania:
Najpierw myjemy i płuczemy ćwiartki z kurczaka, a potem umieszczamy je w garnku, dorzucamy listki laurowe, ziele angielskie i zalewamy 3 litrami wody. Gotujemy na niewielkim gazie do zagotowania.

Ziemniaki, marchew i pietruszkę obieramy i myjemy, a następnie kroimy w niedużą kostkę. Kaszę jęczmienną płuczemy i wraz z jarzynami przekładamy do garnka. Doprawiamy pieprzem oraz solą. Gotujemy na niewielkim ogniu.

Gdy warzywa zmiękną, a kasza się ugotuje, dokładamy rozdrobnione pomidory konserwowe i gotujemy przez pół godziny. Zmodyfikowana wersja krupniku jest gotowa do podania. Smacznego.

Sprawdź też przepis na zupę pomidorową z 1 niezwykłym owocem.

REKLAMA

Podziel się: