Pająki czekają, by wejść do domu. To najbardziej je przyciąga

pająk
fot. Pxhere

Koniec wakacji to dla pająków impuls do tego, by poszukać sobie innej ostoi niż dotychczasowa. Dlatego najczęściej wybierają sobie za azyl nasz dom. Jest w nim ciepło i panuje miła atmosfera, więc osobniki lgną tam z entuzjazmem i nadzieją, że najchłodniejsze miesiące w roku przetrwają bez szwanku. Poza tym jesienią pająki rozmnażają się i chcą znaleźć idealne lokum do złożenia jaj. Niestety, często zupełnie nieświadomie sami zapraszamy robactwo do naszego mieszkania. Zobacz, jakich błędów nie popełniać.

REKLAMA

Jak okiełznać pająki w domu? Spraw, by wcale nie chciały do niego wejść

Po pierwsze, zablokuj im możliwe drogi wejścia. Podejdź do drzwi i ram okiennych – postaraj się je lepiej uszczelnić. Tak zablokujesz pajęczakom dotarcie do środka.

Często rób porządki w domu. Bałagan przyciąga je jak magnez. Odkurzaj posadzkę, a pozbędziesz się nie tylko pająków, ale również ich jaj. To podwójna korzyść.

Czytaj także:  Ten napar ”rozruszał” wężownicę. Ma jędrne i błyszczące liście

Przyjrzyj się także szczelinom i zakątkom w salonie, piwnicy czy łazience. Małe stworzenia lubią się chować pod i za meblami. Preparat do czyszczenia najlepiej wymień na taki o zapachu cytrynowym. Osobniki go nie tolerują.

REKLAMA

Jak wygonić pająki z domu, nie robiąc im krzywdy?

Oto naturalna, nieinwazyjna i wydajna metoda na wyeliminowanie pająków z pokoju, łazienki czy piwnicy. Polega na użyciu cytryny, a dokładnie skórki z tego owocu. Przetrzyj nią szafki, parapety czy listwy przy posadce, a zapach, który pozostanie na tych powierzchniach, skutecznie odstraszy pająki.

Możesz też posadzić obok swojego domu wyraziście pachnące rośliny, np. miętę. To będzie naturalny repelent przeciwko robakom. Uprawa zioła w doniczce na parapecie też zda egzamin. W mieszkaniu zapanuje świeższe powietrze, a robaki błyskawicznie się z niego wyprowadzą. Warto dodać, że pokarmem pająków są insekty. Te ostatnie najmocniej lgną do światła. Jeśli lampy świecą się niepotrzebnie w nocy, możesz je pogasić, a niektórych owadów będzie dużo mniej. Jednocześnie spadnie liczba pająków nieopodal domu. Osobniki po prostu nie będą miały co jeść.

Czytaj także:  Trudno oderwać od niej wzrok. Zasłoni puste sfery w ogrodzie