Paprotka usycha mimo podlewania? Prawdopodobnie pomijasz 1 rzecz

paprotka
fot. screen Youtube / Цветы в доме. Комнатные растения

Paprotka to popularna roślina doniczkowa, która, mimo że jest prosta w uprawie, to czasami usycha. Podpowiadamy, jak uratować roślinę.

REKLAMA

Paprotka usycha? Prawdopodobnie przez te błędy ogrodnicze

Istnieje wiele rodzajów paproci. Według wyliczeń występuje ok. 10 tys. gatunków, jednak w warunkach domowych hodujemy ich zazwyczaj 5-6. Uprawa tej rośliny – niezależnie od odmiany – jest podobna. Jeśli więc nie do końca wiesz, dlaczego paproć usycha, koniecznie poznaj zasady dotyczące jej pielęgnacji.

Paproć usycha z tego powodu

Paprotce do optymalnego rozwoju nie potrzeba dużo. W warunkach naturalnych rośnie w miejscach ze światłem rozproszonym lub w półcieniu. Takich warunków wymaga także w domu. Lubi ciepło i miejsca, gdzie występuje wilgotne powietrze. W zbyt suchych miejscach może usychać. Dopilnuj, aby paprotka rosła na stanowisku odpowiednio nawilżonym.

Przyczyny usychania paprotki

Dopasuj temperaturę w mieszkaniu do potrzeb paprotki. Ta powinna wynosić 18-25°C, a zimą maksymalnie 18°C. Jeżeli temperatura w Twoim domu jest wyższa, to roślina może gorzej się rozwijać.

REKLAMA

Paprotka usycha? Oto wskazówki pielęgnacyjne

Paprotka usycha, bo może za często ją podlewasz? Rób to uważnie, zachowując przy tym umiar, ponieważ roślina nie znosi przelewania. Podłoże w doniczce nie może być zupełne mokre. Wodą nie skrapiaj liści, zwłaszcza tych dopiero co rozwiniętych.

Skoro już znasz przyczyny usychania paprotki, pomyśl, czy bierzesz pod uwagę rekomendowane wskazówki dotyczące jej pielęgnacji. Jeśli nie, to popracuj nad nimi, i pomóż rozwijać się paprotce w całej okazałości.

Czytaj też: Koleus marnieje? Wystarczy zrobić 1 rzecz, a odżyje błyskawicznie

Podziel się: