Krzaczki papryki na gruncie będą potrzebować twojego wsparcia. Niebawem zakwitną i zawiążą owoce. Jeśli chcesz, by było ich dużo, wykonaj pewną czynność. Brak jakichkolwiek działań z twojej strony może skończyć się fiaskiem, a zbiory papryki nie będą udane. Na szczęście możesz to jeszcze zmienić. Dużo pomoże 1 zabieg.
Co ile czasu podlewać paprykę?
Gdy tylko umieścisz paprykę w gruncie, podlej ją. Wtedy młodej sadzonce zapewnij sporo wody (8-10 litrów na m²). Po raz drugi roślinę podlej po upływie około 2-2,5 tygodni. Dlaczego przerwa jest tak długa? Po ostatnim obfitym nawadnianiu podłoże i tak jest wystarczająco wilgotne i jeśli temperatura jest sprzyjająca, roślina będzie sukcesywnie czerpać wodę z gleby według swoich potrzeb. Papryka najwięcej wody potrzebuje w fazie wzmożonego wzrostu i kwitnienia. Aczkolwiek woda też nie powinna być byle jaka. Chłodna odpada. Idealnie sprawdzi się odstana woda o temp. pokojowej.
Papryka kwitnie? Zrób 1 rzecz, a pomnożysz zbiory
Papryka zazwyczaj kwitnie między majem a czerwcem. Wypuszcza w zakątkach liści białe kielichowate kwiaty. Wygląda na to, że warzywo rośnie, jak należy, a dla ciebie jest to impuls do działania. Już teraz możesz wykonać czynność pielęgnacyjną, dzięki której plony będą przyzwoite. Na czym polega trik? Jest bardzo prosty, wiec nawet osoby bez żadnego doświadczenia w ogrodnictwie dadzą sobie radę. Wystarczy usunąć pierwszy kwiatostan, który znajduje się na odnogach pędów.
W ten sposób roślina zostanie zmobilizowana do tego, by jednostajnie rozsyłać substancje pokarmowe do reszty pąków, które wkrótce się wykształcą. Dla przyszłego wzrostu rośliny jest to kluczowa rzecz. Jeśli to zbagatelizujesz, prawdopodobnie papryka będzie słabiej rosnąć, a wygląd i wielkość owoców nie zadowolą cię. Będą nieduże, a w dodatku zniekształcone – a przecież mogły być dorodne i wielkie. Pamiętaj o tym ważnym zabiegu, a sezon paprykowy zaliczysz do udanych.