REKLAMA

REKLAMA

Beata Szydło, Patryk Jaki, Beata Kempa, Joachim Brudziński czy Ryszard Czarnecki to tylko niektórzy z europarlamentarzystów PiS, którzy wstrzymali się od głosu podczas przyjmowania przez Parlament Europejski rezolucji potępiającej władze Ugandy. Zamierzają one w nowym prawodawstwie – ustawie o zwalczaniu homoseksualizmu – karać śmiercią mniejszości LGBT. Dokument poparli natomiast wszyscy posłowie z Koalicji Europejskiej.

REKLAMA

„W Ugandzie odnotowano nasilenie wyjątkowo homofobicznej retoryki ze strony władz, w szczególności Simona Lokodo, ugandyjskiego ministra ds. etyki i uczciwości, który 10 października 2019 r. ogłosił zamiar ponownego wprowadzenia ustawy o zwalczaniu homoseksualizmu, która przewidywałaby karę śmierci za »kwalifikowany homoseksualizm«”, stwierdził PE w przyjętej rezolucji.

Członkowie europarlamentu jednocześnie „zdecydowanie potępili” retorykę ministra Lokodo za podburzanie do nienawiści i przemocy wobec osób LGBT.

https://twitter.com/wkrawcz1/status/1188478361460457478

Jak tłumaczyła w PolsatNews.pl rzeczniczka delegacji PiS w PE Beata Mazurek, członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego, mimo że nie poparli rezolucji, to potępiają karę śmierci, którą chcą wprowadzić władze Ugandy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA