Pawłowicz przeszła samą siebie! Zaatakowała wójta gminy Klwów za koncert Boney M.!

   

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz dawno się tak nie skompromitowała jak teraz, gdy zaatakowała wójta gminy Klwów za to, czego ten w ogóle nie zrobił. Zdaniem parlamentarzystki, samorządowiec zmarnował publiczne pieniądze, przeznaczając bajońską sumę na koncert znanego zespołu.

„»Gospodarny« wójt Papis z PSL gm Klwów k/Przysuchy, przedwyborczo swym »poddanym«, na lokalne Święto Papryki, do gminy liczącej 600 głów, ściągnął na koncert zespół… Boney M. Wydał na ten wyczekiwany przez rolników koncert ok 1 mln, tj. ok 1/10 całego budżetu”, napisała Pawłowicz na Twitterze.

   

Problem w tym, że we wpisie posłanki prawie nic się nie zgadza. Gmina Klwów liczy 3600, a nie 600 mieszkańców. Budżet Klwowa wynosi 17 mln złotych, a nie 10, jak twierdzi Pawłowicz. Natomiast koncert Boney M. kosztował, jak wyjaśnił wójt Klwowa Piotr Papis, około 30 tys. złotych, a więc ponad 30 razy mniej od sumy wymienionej przez posłankę PiS.

– Zaczynam wątpić w jej tytuł profesorski. Moja odpowiedź jest prosta: kłamstwo, populizm i zwykłe niechlujstwo – skomentował Piotr Papis zarzuty Krystyny Pawłowicz.
Wójt Klwowa stwierdził też, że posłanka mówiąc o „głowach” i „poddanych” obraża mieszkańców gminy. Piotr Papis rozważa podjęcie kroków prawnych wobec Krystyny Pawłowicz.

   

   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę