fot. Pixabay

Sąd wydał właśnie prawomocny wyrok ws. 31-letniego Mariusza J., który wykorzystał 6-letnią dziewczynkę na trybunach boiska w Osieku Jasielskim. Mężczyzna zaciągnął dziecko na trybuny a tam poddał ją obrzydliwym czynom. Wydarzeniom, do których doszło w biały dzień, przyglądała się wówczas grupka dzieci. Uwagę zwróciła pedofilowi 14-letnia dziewczyna, której udało się speszyć zboczeńca – odpuścił. Wkrótce został zatrzymany, a niedawno skazany na 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w czasie ubiegłorocznych wakacji. 18 sierpnia 2022 roku 6-letnia dziewczynka z Osieka Jasielskiego bawiła się na boisku wspólnie z grupką swoich kolegów i koleżanek. W pewnym momencie na boisko wszedł 31-letnie Mariusz J. – dobrze znany lokalnej społeczności. Wszystko działo się w biały dzień, a obiekt był monitorowany.

Na boisku J. upatrzył sobie 6-latkę. Przerażone i płaczące dziecko zaciągnął na trybuny, po czym posadził sobie na kolanach. Tam miał poddać dziewczynkę innej czynności seksualnej.

„Zobaczyła to moja 14-letnia córka. Zareagowała, kazała zostawić dziecko. Mężczyzna speszył się i odszedł” – powiedziała w rozmowie z „Faktem” matka nastolatki, która pomogła wykorzystanej 6-latce.

Pedofil zaatakował 6-latkę na boisku w Osieku Jasielskim. Mężczyzna został skazany na 3 lata więzienia

Sprawa została zgłoszona na policję, a funkcjonariusze dokonali zatrzymania Mariusza J. jeszcze tego samego dnia. 31-latek usłyszał zarzut poddania nieletniej poniżej 15 r.ż. innej czynności seksualnej. Proces zwyrodnialca rozpoczął się dopiero w grudniu 2022 roku, a prawomocny wyrok wydano dopiero niedawno. Donosi o tym portal „Nowiny24.pl”.

„Była apelacja, złożył ją obrońca oskarżonego, ale rzeszowski sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Kara łączna – bo J. odpowiadał również za dwa włamania – to trzy lata pozbawienia wolności. Jeśli chodzi o czyn o charakterze seksualnym, z uwagi na stwierdzenie częściowej niepoczytalności sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Wyrok jest prawomocny, oskarżony odbywa karę” — poinformowała Nowiny24.pl Prokurator Rejonowa w Jaśle Grażyna Krzyżanowska.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!