REKLAMA

fot. Twitter

Duński Instytut Przeciwko Torturom „Dignity” opublikował obszerny raport na temat straszliwych zbrodni, których dopuszczają się na Ukrainie rosyjscy żołnierze. W raporcie napisano m.in. o żołnierzu ukraińskim, który błagał Rosjan o śmierć – ci odmówili, argumentując, że „nie widział jeszcze wszystkich siedmiu kręgów piekła”. Opisano w nim również przypadek żołnierki ukraińskich sił zbrojnych – kobieta była gwałcona przez trzy dni.

REKLAMA

Treść raportu organizacji opisuje horror, jaki przechodzą w rosyjskiej niewoli ukraińscy jeńcy. W ramach śledztwa duńska organizacja przeprowadziła ponad 100 wywiadów z ofiarami rosyjskich żołnierzy, którzy byli przetrzymywani w więzieniach, na posterunkach policji oraz innych, nieoficjalnych miejscach zniewolenia.

Tortury, którymi Rosjanie nękają schwytanych żołnierzy i żołnierki są coraz bardziej wymyślne i coraz bardziej przerażające. Jeńcy byli bici do momentu, aż doznawali ataku serca. Innym kazano leżeć w celi, we krwi zamordowanych kolegów. Poza tym zniewoleni żołnierze byli duszeni maskami przeciwgazowymi i przypalani żelazkiem.

REKLAMA

Raport duńskiej organizacji. Rosjanie gwałcili ukraińską żołnierkę przez trzy dni z rzędu

Jak opisano w raporcie, przytoczonym przez portal „o2” – wobec przerażającego cierpienia jeden z żołnierzy ukraińskich miał zacząć błagać rosyjskich żołnierzy o szybką śmierć. Oprawcy nie mieli jednak zamiar skrócić jego mąk. Mówili, że „nie widział jeszcze pełnych siedmiu kręgów piekła”, więc nie zabiją go.

Inny żołnierz, z którym rozmawiało „Dignity”, opowiedział o cierpieniach pewnej ukraińskiej żołnierki, którą Rosjanie – tak jak jego – wzięli w niewolę. Relacjonował, jak kobieta była przez trzy dni z rzędu bestialsko gwałcona przez rosyjskich wojskowych. Po tym horrorze zniknęła bez śladu.

REKLAMA

Zdaniem przedstawicieli duńskiego instytutu, tortury są stosowane przez Rosjan na porządku dziennym. Nie zawsze okupanci robią to w ramach zemsty – to również ich technika, aby zmusić schwytanych żołnierzy, policjantów i urzędników do współpracy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA