Facebook | Kutnowski Dom Kultury

Miliony Polaków od kilku dni masowo pomagają ukraińskim uchodźcom. W całym kraju organizowane są różnego rodzaju zbiórki. W mediach społecznościowych popularnością cieszy się filmik, na którym widać wsparcie mieszkańców Kutna wobec sąsiadów zza naszej wschodniej granicy.

Wojna w Ukrainie trwa już od równego tygodnia. Obywatele Polski nie są obojętni na los Ukraińców i solidaryzują się z mieszkańcami tego kraju. Organizowane są różnego rodzaju zbiórki i inne formy wsparcia wobec osób zza wschodniej granicy.

Kutnowski Dom Kultury zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, które chwyta za serce. Widać na nim, jak dziesiątki mieszkańców zmobilizowało się w celu pomocy kobietom i dzieciom z Ukrainy.

„1.03.2022 do kutnowskiego radia Q zadzwonił słuchacz z informacją, że przez Kutno będzie przejeżdżał pociąg z dużą grupą kobiet i dzieci z Ukrainy. Poprosił, żeby wesprzeć ich w trakcie długiej podróży i dostarczyć wodę. Info poszło około godziny 21:00. O 21:50 na peronie było tak…” – napisał Kutnowski Dom Kultury.

„Spontaniczna akcja! Tłumy ludzi. Woda, napoje, jedzenie, owoce, słodycze i okazane serca mieszkańców Kutna – Polaków” – dodał Kutnowski Dom Kultury we wpisie na Facebooku.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę