PILNE! Minister zdrowia z czasów pandemii COVID-19 z zarzutami

fot. shareinfo.pl

Jeden z członków rządu Prawa i Sprawiedliwości oskarżony! W poniedziałek byłemu ministrowi zdrowia Adamowi N. postawiono zarzut przekroczenia uprawnień. Zarzut dotyczy sytuacji, kiedy N. – jeszcze jako szef resortu zdrowia – upublicznił listę leków zażywanych przez jednego z lekarzy. Minister upublicznił dane, kiedy lekarz poskarżył się w mediach na problem z wystawianiem recept.

REKLAMA

Adam N. to były minister zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Był jednym z dwóch ministrów zdrowia – oprócz Łukasza Szumowskiego – na którego okres pełnienia funkcji przypadła pandemia COVID-19.

Były minister zdrowia Adam N. z zarzutem przekroczeni uprawnień

W poniedziałek, 28 maja, gruchnęła informacja o postawieniu zarzutów byłemu szefowi resortu zdrowia. Adam N. został oskarżony o przekroczenie uprawnień w czasie, kiedy obejmował ministerialną tekę. Chodzi o głośną sytuację, kiedy N. udostępnił publicznie informację o lekach zażywanych przez jednego z lekarzy. Wcześniej specjalista ten wypowiadał się w mediach o problemach z wystawianiem recept.

REKLAMA

„Postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie ministra zdrowia poprzez niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia ustalonej osoby poprzez ujawnienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania we wpisie na internetowym portalu X, czym działał na szkodę interesu prywatnego osoby prywatnej” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Udostępnij: