Policja na miejscu zdarzenia usuwa ludzi, gdzie odbywał się finał WOŚP. Na miejscu jest bardzo dużo policji oraz innych służb. Jak  nieoficjalnie dowiedział się Onet, prezydent był reanimowany.

– Doszło do niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Nie znajduję słów, by to opisać. Chciałbym powiedzieć, że wolontariusze WOŚP oraz rodzina Pawła Adamowicza nie są sami. Jak każdy Polak, jestem niezwykle wzburzony i poruszony, nie mieści mi się w głowie akt tak brutalny – powiedział w rozmowie z TVN24 Joachim Brudziński.

–  To była impreza zamknięta, ochraniana przez firmę ochroniarską. Po tym, jak mężczyzna wtargnął na scenę, został obezwładniony przez ochroniarzy. Policja po informacji o ataku natychmiast pojawiła się na miejscu zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany, jest w rękach policji. Jest za wcześnie, by mówić o motywach. Na miejscu trwają czynności – mówi Mariusz Ciarka w rozmowie z Onetem.

Prezydent Adamowicz został przewieziony do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego stan zdrowia jest bardzo ciężki.

Owsiak skomentował atak nożem na prezydenta Gdańska!

Mateusz Morawiecki skomentował atak na Pawła Adamowicza

PILNE: Paweł Adamowicz dźgnięty nożem na scenie podczas finału WOŚP! NAGRANIE WIDEO!