PiS ma na prawicy konkurencję! Rośnie poparcie dla Konfederacji!

Chociaż po wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest partią zajmującą w sondażach pierwsze miejsce, to jednocześnie też Jarosław Kaczyński ma powody do zmartwienia, bo coraz większej grupie wyborców jego ugrupowania podobają się propozycje Konfedracji. I efekt jest taki, że poparcie dla PiS zaczyna spadać, a rośnie popularność formacji Janusza Korwin-Mikkego, Roberta Winnickiego i Grzegorza Brauna.

Badania pracowni Kantar nie pozostawiają tu złudzeń i wskazują, że od sierpnia PiS straciło 6 pkt proc., a Konfederacja zyskała w tym samym czasie 4 pkt proc.

Jak wynika natomiast z sondażu „Liczymy się z Polkami” przeprowadzonego przez Kantar dla „Wysokich Obcasów”, gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, PiS nie uzyskałoby wystarczającej liczby głosów do samodzielnego rządzenia.

Czytaj także:  Dramat w Salisbury. Polak zabił żonę i córkę!

Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera obecnie 38 proc. Polaków, co dałoby to jej 202 mandaty, czyli aż o 33 mniej niż PiS zdobyło w wyborach. Na Koalicję Obywatelską deklaruje głosowanie 27 proc. respondentów, co przekłada się na 137 mandatów, na Lewicę – 14 proc., co daje 66 mandatów, na Konfederację – 9 proc., co przyniosłoby ugrupowaniu 35 mandatów, natomiast na PSL i Kukiz’15 głosowałoby 7 proc. wyborców i ludowcy otrzymaliby o 10 mandatów mniej niż w wyborach, bo tylko 20.

W sondażu spytano Polaków o to, co sądzą o Konfederacji. Aż 36 proc. respondentów wybrało odpowiedź „niewiele wiem”, a 31 proc. – „jej poglądy budzą mój sprzeciw”. Kolejne 30 proc. badanych nie zgadza się z wszystkimi propozycjami Konfederacji, ale twierdzi, że niektóre są ciekawe i co ciekawe, aż 45 proc. tej grupy to obecni zwolennicy PiS. Bardzo możliwe więc, że partia rządząca traci obecnie wyborców na rzecz Konfederacji.

Czytaj także:  Czarzasty o księżach: Polski kler to mafia. Lewica zrobi z nią porządek

Komentarze