PiS ma problem! „Taśmy Kaczyńskiego” mogą zaszkodzić partii w wyborach!

Prawo i Sprawiedliwość stara się bagatelizować nagłośnioną przez „Gazetę Wyborczą” sprawę prowadzonych przez Jarosława Kaczyńskiego negocjacji biznesowych, które dotyczyły budowy wieżowców w centrum Warszawy. Politycy partii rządzącej mówią, że „taśmy Kaczyńskiego” to „kapiszon” i „temat zastępczy” i zapewniają o kryształowej uczciwości prezesa PiS. Większość Polaków ma jednak zupełnie inne zdanie w tej sprawie, w tym co piąty wyborca PiS.

   

Potwierdzają to wyniki przeprowadzonego w dniach 7–14 lutego badania CBOS, w którym respondentom zadano pytanie, w jakim świetle nagrane rozmowy stawiają Jarosława Kaczyńskiego. Aż 60 proc. ankietowanych odpowiedziało, że w „zdecydowanie złym” lub „raczej złym”. Co ciekawe, takie zdanie ma nawet 21 proc. wyborców PiS.

Wśród elektoratu PO aż 95 proc. respondentów uznało, że sprawa nagranych negocjacji w sprawie budowy wieżowców obciąża wizerunkowo Kaczyńskiego. Podobnie uważa 88 proc. zwolenników Wiosny Roberta Biedronia, 82 proc. wyborców PSL i 45 proc. osób deklarujących oddanie głosu na Kukiz’15.

   

W sondażu CBOS ankietowanych zapytano również, czy negocjacje Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem na temat budowy wieżowców uważają za niewłaściwie? Za „zdecydowanie niewłaściwe” i „raczej niewłaściwe” uznało je 55 proc. Polaków.

Z kolei spośród ośmiu stwierdzeń najlepiej podsumowujących aferę spółki Srebrna aż 38 proc. pytanych przez CBOS wybrało zdanie: „Taśmy pokazują, że PiS nadużywa władzy, aby budować swoje zaplecze finansowe”. Tyle samo też wskazało opcję, że „Jarosław Kaczyński de facto podejmuje decyzje biznesowe, czego nie powinien robić”.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News