Karta
Pixabay.com

45-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Wałbrzychu. Choć nie była do tego uprawniona, regularnie posługiwała się kartą kredytową, która należała do jej zmarłej matki.

O sprawie policjanci dowiedzieli się od banku, który zarejestrował transakcje pochodzące z karty należącej do zmarłej osoby. Szybko ustalono, że jej 45-letnia córka pięciokrotnie płaciła za zakupy i wykonywała przelewy bankowe.

– W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 3 tys. złotych. 45-letniej mieszkance powiatu wałbrzyskiego grozi nawet ośmioletni pobyt za kratami więzienia – informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Każdorazowo po śmierci członka rodziny należy zgłosić to do banku i zwrócić jego kartę płatniczą. Znajdujące się na rachunku pieniądze trafiają następnie do spadkobierców zgodnie z postanowieniami postępowania spadkowego.

Policjanci kryminalni z Wałbrzycha zatrzymali ostatnio także mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju, celem odbycia zasądzonej przez sąd kary łącznej 2 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę