Pobicie
Fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Twitter

W ostatnim czasie nad Stawem na gdańskich Stogach doszło do skandalicznego zdarzenia. Pobici zostali 16-latkowie z Ukrainy, a teraz policja poinformowała, że schwytano osoby podejrzane o ten atak. To kobieta i jej dwóch kompanów.

Film, na którym widać moment pobicia 16-latków z Ukrainy został udostępniony w sieci przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Z nagrania wynika, że stojąca kobieta w pewnym momencie zaczyna szarpać za włosy siedzącą dziewczynę i uderza ją mocno w twarz. Po chwili trafia ją kolanem.

W tym samym czasie dwa mężczyźni zaczęli szarpać siedzącego obok 16-letniego Ukraińca, który zaczął otrzymywać ciosy nogami. Niewykluczone, że sprawcy byli pijani, ponieważ jeden z nich po wymieszeniu kopniaka stracił równowagę i się przewrócił.

„Dziewczynka z Ukrainy pobita w Gdańsku. „Wypier***ać do siebie na Ukrainę!” – wrzeszczeli agresorzy. Potem zaczęli bić. Za to, że młodzi ludzie byli pełni radości, że trafili do bezpiecznego kraju, gdzie czeka ich może lepsza przyszłość… za to, że mówili po ukraińsku” – w taki sposób film opisano na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

Jak ustalił portal Trojmiasto.pl, do zdarzenia doszło 4 września w godzinach popołudniowych. Jeszcze w poniedziałek zatrzymana została 26-letnia kobieta, która była pijana. W środę zatrzymano 28-letniego mężczyznę, a w czwartek wieczorem ostatniego z podejrzanych o pobicie – 43-letniego mężczyznę.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!