Połącz to z wodą i spryskaj sierść psa. Pchły i przykry zapach znikną

pies
fot. Pixabay

Twój pupil niezbyt przyjemnie pachnie? Nawet mimo kąpieli zdarza się, że jego sierść wydziela przykrą woń. Ten sprawdzony domowy środek pozwoli Ci ją usunąć. Zdziwisz się, jakie to proste i szybkie!

REKLAMA

Brzydki zapach psa – przyczyny

Każdy pies ma swój indywidualny zapach. Pochodzi on m.in. z wydzieliny gruczołów skórnych i psich feromonów. U każdego czworonoga jest on nieco inny, dosyć intensywny.

Niekiedy nawet mimo odpowiedniej pielęgnacji, sierść psa wciąż brzydko pachnie. O ile zwierzę nie wytarzało się w śmieciach czy innych, obcych zapachach, jest to kwestia, którą można omówić z lekarzem weterynarii. Gdyż przyczyną tego mogą problemy skórne. Warto dodać, że bardzo wyrazistą woń wytwarzają duże i niekastrowane samce. U mniejszych psów i suczek nie jest to zbyt wyczuwalne. Brzydki zapach czworonoga może być także efektem niepoprawnej higieny.

REKLAMA

Prawdopodobnie pojawi się u zbyt rzadko kąpanego zwierzęcia, którego sierść nie jest wyczesywana. W takim przypadku namnaża się mnóstwo bakterii, które osiadają na jego sierści z powietrza, a to wraz z pierwotnym sebum skóry zwierzaka powoduje niemiłą woń, a nawet różne dolegliwości.

Preparat z octu – patent na przykry zapach psa

Brzydki zapach pupila zneutralizuje preparat z octu. Jego przyrządzenie jest banalne. Zaaplikowany na sierść czworonoga, usuwa przykry zapach. Ponadto, ma podwójną moc działania, bo nie tylko likwiduje woń, ale także chroni pupila przed pasożytami. Octu nie znoszą pchły i kleszcze, toteż Twojego psa będą omijały one z daleka. Kwas ten ma również właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, a w dodatku pomaga oczyścić organizm. Spokojnie możesz stosować go u swojego milusińskiego na dolegliwości skóry, niestrawności czy choroby stawów.

REKLAMA

Jak przyrządzić preparat z octu?

Roztwór z octu zrobisz w kilka chwil. Na szklankę wody przeznacz łyżkę octu, potem wymieszaj i takim środkiem ostrożnie przecieraj sierść zwierzaka. Możesz także przelać środek do butelki z dozownikiem i spryskać nim całego czworonoga! Ocet niemal błyskawicznie zwalczy nieprzyjemną woń z jego sierści. Jeśli wcześniej zwierzę miało do czynienia z pchłami, możesz też tym preparatem skropić jego posłanie, poduszki, koce, a także fotel, zagłębienia w listwach i inne obszary, które mogą być siedliskiem pcheł.

Czytaj też: Pasta do zębów: 20 zastosowań, o których nie miałeś pojęcia

Udostępnij: