Policja będzie kontrolowała mieszkania podczas świąt? „Jak najbardziej”

REKLAMA

Czy policjanci będą kontrolować mieszkania w czasie zbliżających się świąt? – Jeżeli będą ku temu podstawy, albo otrzymamy zgłoszenie, że w danym mieszkaniu odbywa się zgromadzenie, to jak najbardziej będziemy takie sygnały sprawdzać – powiedział Robert Opas z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Apele o zostanie w domach są kierowane do nas z każdej strony. Policja apeluje o to samo zaznaczając, że spotkania rodzinne, gdzie członkowie na co dzień ze sobą nie mieszkają, nie są teraz najlepszym pomysłem. Policjanci mogą także skontrolować nasze mieszkanie lub dom, jeśli dostaną takie zgłoszenie od sąsiadów lub też sami zauważą zgromadzenie podczas patrolu.

– W takich przypadkach takie osoby raczej nie będą karane mandatami, tylko od razu będzie o fakcie informowana inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych – poinformował Robert Opasz Komendy Głównej Policji w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

REKLAMA

Służbę w okresie Świąt Wielkanocnych będzie pełniło około 25 tys. funkcjonariuszy wspieranych przez żołnierzy oraz strażników miejskich, którzy będą sprawdzać, czy stosujemy się do obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią w Polsce.

Podziel się: