Politycy PiS w tym roku nie zatańczą z Rydzykiem

REKLAMA

Przypadająca 4 grudnia 29. rocznica powstania Radia Maryja ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała odmienny charakter niż w ostatnich latach. Nie odbędzie się między innymi uroczystość z udziałem słuchaczy toruńskiej rozgłośni i najważniejszych polityków PiS, którzy zabiegali u ojca Tadeusza Rydzyka o poparcie w kolejnych kampaniach politycznych.

W 2018 roku media obiegły nagrania pokazujące polityków Zjednoczonej Prawicy – PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia – tańczących i kołyszących się z o. Rydzykiem w rytm utworu „Abba Ojcze”. Byli to m.in. premier Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz. Stałym punktem kolejnych obchodów było także odczytywanie okolicznościowych listów pochwalnych kierowanych do o. Rydzyka przez prezydenta Andrzeja Dudę czy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Epidemia COVID-19 sprawiła jednak, że w tym roku rocznicowa uroczystość będzie miała o wiele skromniejszy przebieg. Nie odbędą się żadne wydarzenia o charakterze masowym z udziałem polityków i zwolenników mediów toruńskich. Zamiast tego, jak poinformowali redemptoryści, na program obchodów złożą się: koncert „Pieśń o Ojczyźnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, modlitwa różańcowa i msza w sanktuarium redemptorystów w Toruniu, jak również msza w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.

REKLAMA

Podziel się: